Návštěva zubní ordinace i vlastní stomatologické ošetření je pro nemálo osob stresující záležitostí. Jisté obavy jsou přirozeným jevem, vycházejí z některých nepříjemných aspektů i u velmi šetrně prováděného zubního ošetření.

Moderní medicína má metody, které odbourají nepříjemné prožitky a navíc pacient průběh ošetření prospí. Jedná se o analgosedaci. Analgosedace je stav, který je navozen pomocí farmak. Náš anesteziolog podává do pacientovy žíly účinné látky a uvádí ho do polospánku. Nejedná se o celkovou anestezii (narkozu), pacient je schopen reagovat na oslovení, ale nevnímá bolest, ani jiné podněty, které by mu mohly u ošetření v lokální anestezii připadat nepříjemné.

Výhodou analgosedace je, že pacient může bezprostředně po výkonu, v doprovodu jiné osoby, opustit zubní ordinaci a nemusí 4 hodiny dospávat na lůžku, jak tomu bývá u celkové anestezie. Pro mnohé pacienty je příjemné i to, že si po analgosedaci na průběh ošetření nepamatují. Analgosedaci doporučujeme pacientům, kteří mají podstoupit delší chirurgický výkon, dále při zavádění většího množství dentálních implantátů nebo u pacientů, kteří v minulosti prožili na zubařském křesle nepříjemné chvíle a nemají sílu překonat strach z tohoto zážitku.

Návštěva zubní ordinace i vlastí stomatologické ošetření je pro nemálo osob stresující záležitostí. Jisté obavy jsou přirozeným jevem, vycházejí z některých nepříjemných aspektů i u velmi šetrně prováděného zubního ošetření. Moderní stomatologie má metody, které odbourají nepříjemné prožitky a navíc pacient průběh ošetření prospí. Jedná se o analgosedaci.

Moderní medicína má metody, které odbourají nepříjemné prožitky a navíc pacient průběh ošetření prospí. Jedná se o analgosedaci. Analgosedace je stav, který je navozen pomocí farmak. Náš anesteziolog podává do pacientovy žíly účinné látky a uvádí ho do polospánku. Nejedná se o celkovou anestezii (narkozu), pacient je schopen reagovat na oslovení, ale nevnímá bolest, ani jiné podněty, které by mu mohly u ošetření v lokální anestezii připadat nepříjemné. Výhodou analgosedace je, že pacient může bezprostředně po výkonu, v doprovodu jiné osoby, opustit zubní ordinaci a nemusí 4 hodiny dospávat na lůžku, jak tomu bývá u celkové anestezie. Pro mnohé pacienty je příjemné i to, že si po analgosedaci na průběh ošetření nepamatují. Analgosedaci doporučujeme pacientům, kteří mají podstoupit delší chirurgický výkon, dále při zavádění většího množství dentálních implantátů nebo u pacientů, kteří v minulosti prožili na zubařském křesle nepříjemné chvíle a nemají sílu překonat strach z tohoto zážitku.

Objednejte se