Jestliže Vám při čištění zubů krvácejí dásně nebo se Vám zuby začínají viklat, trpíte zřejmě parodontitidou, velmi rozšířeným onemocněním, které Vás bez léčby pomalu, ale spolehlivě, připraví o zuby. Boj s parodontitidou patří mezi hlavní náplň parodontologie. Parodontitida probíhá zpočátku bezbolestně a postupuje pomalu. Bolestivost přichází až v pozdním stadiu, kdy je záchrana zubů už velmi obtížná. 

Parodontitida se objevuje při dlouhodobém dráždění dásní bakteriemi zubního plaku a mechanickým drážděním přítomností zubního kamene, nepřesně zhotovenými výplněmi a korunkami. Při nesprávném čištění zubů se v oblasti zubního krčku usazuje plak, měkký žlutobílý povlak, obsahující obrovské množství bakterií. Na přítomnost bakteriální infekce dáseň reaguje zánětem. Vy sami můžete velice snadno zjistit, že zánětem dásní trpíte. Dáseň je při zánětu překrvená a snadno krvácí, nejčastěji při čištění zubů. Při dlouhodobé přítomnosti zubního plaku se do něj ukládají soli ze slin, plak mineralizuje- vzniká zubní kámen. Tvrdý a nerovný povrch zubního kamene dráždí dásně mechanicky a rovněž způsobuje zánětlivé změny. Zánět se šíří z dásně na kost zubního lůžka, tkáň je zánětem destruována, zub ztrácí v kostní lůžku oporu, začíná se viklat. 

Řešení v počínajicím stadiu je jednoduché – pomůžeme Vám se správným prováděním zubní hygieny, naše dentální hygienistky Vám vyberou vhodné pomůcky pro čistění zubů a naučí Vás s nimi zacházet. Vy potom musíte vytrvat a zuby si pečlivě a pravidelně čistit. Dobrá spolupráce mezi pacientem a odborníkem je podmínkou k potlačení této nemoci. 

V pokročilejších stádiích parodontitidy nestačí jen upravit hygienu, odstranit zubní kámen a nepřesně zhotovené výplně, ale je nutné léčbu doplnit o chirurgickou terapii. Chirurgickými výkony jsme schopni zastavit pokročilá stadia parodontitidy a regenerovat zánětem poškozené tkáně. Jedná se o řízenou kostní regeneraci a techniky plastické parodontální chirurgie, zabývající se obnovou poškozené dásně.

Krvácejí Vám dásně při čištění zubů? Krvácení dásní po mechanickém dráždění je jedním z hlavních příznaků zánětu dásně. S tímto zánětlivým onemocněním se setkáváme v situacích, kdy je dáseň drážděna zubním plakem, zubním kamenem nebo okrajem nepřesně zhotovených výplní a protetických korunek. S úpravou ústní hygieny Vám rády pomůžou naše hygienistky a nevyhovující výplně a koruky Vám vymění naši lékaři. Více informací v textu věnovaném parodontologii.

Jestli-že Vám při čištění zubů kvácejí dásně nebo se Vám zuby začínají viklat, trpíte zřejmě parodontitidou, velmi rozšířeným onemocněním, které Vás bez léčby pomalu, ale spolehlivě, připraví o zuby. Boj s parodontitidou patří mezi hlavní náplň parodontologie. Parodontitida probíhá zpočátku bezbolestně a postupuje pomalu. Bolestivost přichází až v pozdním stadiu, kdy je záchrana zubů už velmi obtížná. Léčbou se zabývá parodontologie.

Objednejte se